Mianem wody wodorowej określa się taki rodzaj wody, w której rozpuszczony jest wodór molekularny, składający się z dwóch atomów wodoru, a więc H2. Wodór molekularny, zwany również cząsteczkowym, jest najefektywniejszym antyoksydantem, który zmniejsza ryzyko chorób, jak również spowalnia procesy starzenia się organizmu, zabezpieczając go przed wolnymi rodnikami. Czym jest generator wodoru do wody oraz jakie właściwości wykazuje woda wodorowa?

Czym jest woda wodorowa?

Badania naukowe dowiodły, iż najistotniejszym, życiodajnym elementem wody jest wodór. Poziom nasycenia wodorem determinuje lecznicze i profilaktyczne cechy najpopularniejszego napoju na świecie, jakim jest woda. Okazuje się, iż słynne wody z Tlacote czy z Lourdes zawierają wysoki poziom tego pierwiastka. Taka woda określana jest wodą wodorową H2. W poszukiwaniu holistycznego podejścia do zdrowia japońscy uczeni od lat 80. zajmują się badaniem oddziaływań aktywnego wodoru na zdrowie człowieka.

Woda wodorowa cechuje się tym, że:

  • Chroni komórki przed działaniem wolnych rodników, redukując ryzyko zachorowania na nowotwór;
  • Zwiększa odporność organizmu, wzmacniając system immunologiczny;
  • Szybciej nawadnia komórki, poprzez mniejsze cząsteczki;
  • Jest łatwo absorbowana, więc stosując ją do mycia twarzy, można wpłynąć na kondycje skóry;
  • Poprawia pamięć i koncentrację;
  • Wypłukuje z organizmu toksyny i inne zanieczyszczenia;
  • Ma działanie przeciwalergiczne;
  • Poprawia trawienie, redukuje zaparcia oraz wspomaga odchudzanie;
  • Badania wykazały, iż wodór wspiera leczenie wielu chorób, takich jak nadciśnienie tętnicze, cukrzyca, czy choroby serca.

Generator wodoru do wody – jak uzyskać wodę wodorową?

Cząsteczki gazu H2 są tak małe, że mają zdolność przenikania przez naczynia, w związku z czym wodór pozostaje w wodzie stosunkowo niedługo. Stanowi to główny powód, dla którego gotowa butelkowana woda z aktywnym wodorem nie może być sprzedawana w sklepach. Wodę wodorową można otrzymać w warunkach domowych, dzięki zastosowaniu urządzenia, jakim jest generator wodoru do wody. Jest on wyposażony w specjalny mineralny filtr, który pozwala ze zwykłej wody uzyskać alkaliczną wodę z aktywnym wodorem w naturalny sposób, a dokładniej dzięki kulkom turmalinowym, które wywołują reakcję elektrolizy. Czas uzyskania takiej wody to jedyne pięć minut.