Powszechnie przyjęło się, że z impotencją zmagają się tylko mężczyźni, co jest błędnym przekonaniem. Jest to problem, który występuje u wielu pań, jednakże objawia się całkiem inaczej. Suchość pochwy i brak orgazmów wymagają leczenia. Dowiedź się jak najwięcej o kobiecej impotencji.

Kobiety też chorują

Seks powinien sprawiać przyjemność obu partnerom, gdyż stanowi nieodłączny element każdego związku. Kiedy jednak pojawiają się problemy na tym tle nie warto ich ignorować, zachowywać się tak jakby nie miały miejsca, ale wziąć szczęście i zdrowie we własne ręce oraz sięgnąć po odpowiednie środki. W pierwszej kolejności warto wiedzieć, że kobieca impotencja objawia się nadmierną suchością pochwy. Dzięki braku nawilżenia współżycie jest nieprzyjemne oraz bolesne. Kobieta ma ochotę zwijać się z bólu, gdyż każdy ruch, każde pchnięcie wiąże się z niemiłymi odczuciami. Mimo wszystko, wiele impotentek nie przyznaje się do tego, zaciska zęby i żyje dalej. Dlaczego nie mówią o swoich dolegliwościach? Większość wstydzi się, myśli, że partner nie wykaże się zrozumieniem, albo uważają, że problem leży po ich stronie i coś jest z nimi nie tak. Impotencja objawia się również brakiem orgazmów. Nie jest to efektem braku umiejętności mężczyzny, czy oziębłością kobiety. Stan ten jest związany z napływaniem zbyt małej ilości krwi do narządów płciowych, co sprawia, że spełnienie nie zostaje osiągnięte mimo chęci zarówno jednej, jak i drugiej strony.

Co dalej?

Nie jest to jednak sytuacja bez wyjścia, gdyż impotencja jest chorobą z którą w dzisiejszych czasach można żyć i czerpać radość ze współżycia. Konieczne jest jednak udanie się do odpowiedniego lekarza, którzy wykona podstawowe badania. Umożliwia to stwierdzenie bezpośredniej przyczyny aktualnego stanu rzeczy oraz sięgnięcie po właściwą terapię. Czasem stosowanie leków idzie w parze z wizytami u psychologa, albo zmianą stylu życia. Jednakże dla większości kobiet wystarczające okazuje się zażywanie niewielkiej tabletki przed planowanym stosunkiem, aby w jego trakcie wielokrotnie znaleźć się na szczycie przyjemności. W dobie komputerów oraz coraz lepszej świadomości współczesnych ludzi nie należy zmagać się w samotności z impotencją. Na tym świecie jest wiele osób, które wiedzą w jaki sposób pomóc i uczynią to z największą przyjemnością.