Spakowanie torby do porodu tylko z pozoru wydaje się być prostą sprawą. Każdy ze szpitali ma swoje wymagania i zapewnia rodzącym i dzieciom różne udogodnienia. Podpowiemy, co na pewno trzeba zabrać do szpitala, a o co warto zapytać, czy i w jakim wymiarze będzie dostępne.

Wyprawka na moment porodu

Zaraz po porodzie bobas powinien zostać położony mamie na brzuchu i okryty. W wielu szpitalach personel ma przygotowane odpowiednie rzeczy, ale jeżeli poprosisz o użycie Twojego kocyka lub ręcznika, to raczej nikt Ci nie odmówi. Po 2 godzinach noworodek zostanie na chwilę zabrany od mamy, w celu dokładniejszego przebadania i podstawowych zabiegów higienicznych. Personel na pewno poprosi rodziców o zestaw pierwszych ubranek, dlatego przygotuj całą paczuszkę i ułóż na wierzchu torby, tak by łatwo było ją wyciągnąć. Wybierz prostego do założenia pajacyka, czapeczkę i lekki kocyk. Jeżeli trafisz na upalną pogodę to spokojnie wystarczy samo body lub kaftanik, a pieluszki bambusowe świetnie zastąpią grubsze kocyki. W czasie badania dziecka najczęściej szykuje się mamę do przeniesienia na salę poporodową i już tam zostanie jej przywieziony oporządzony maluch. maluch.

Pieluszki bambusowe i ubranka – te rzeczy musisz mieć swoje

Niezależnie od tego, w której placówce będziesz rodzic, artykuły wielorazowego użytku typu butelka, ubranko, ręczniki, czy kocyk warto mieć swoje. O pozostałe artykuły zapytaj w wybranym przez siebie szpitalu. Bardzo często na oddziale zapewnione będą pampersy, mokre chusteczki, czy podstawowe kremy. W większości szpitali przy łóżku świeżo upieczonej mamy będą czekały pudełka prezentowe, które są częścią różnych akcji promocyjnych, np. „niebieskie pudełko”. Znajdziesz w nich kilka pampersów, mokre chusteczki, próbki kosmetyków, a nawet smoczek. Jeżeli pobyt po porodzie nie będzie się przedłużał, to poza pampersami wszystkiego powinno Ci wystarczyć.

Lepiej zabrać więcej, ale też nie przesadzaj

Pakując torbę do porodu raczej skup się na pakowaniu swojej części. Noworodkowi naprawdę niewiele potrzeba, za to Tobie kilka drobiazgów typu pomadka, czy gumka do włosów mogą znacznie ułatwić życie. Pamiętaj też, że pobyt po porodzie zwykle trwa 2-3 doby, więc nie jest to bardzo długi czas, a najpotrzebniejsze rzeczy ktoś Ci może dowieść. Zadbaj o to, by zmieścić się w jednej, nie za dużej torbie – koniec końców to Ty będziesz ją podnosić, by coś z niej wyjąć. Im będzie lżejsza, tym będzie Ci łatwiej. Pieluszki bambusowe świetnie zastąpią ręcznik dla malucha, a Tobie zamiast puszystego szlafroka wystarczy lekka podomka.